NemocnicaV Kysuckej nemocnici v Čadci sa rozhodli riešiť nespokojnosť pacientov so sociálnymi zariadeniami na oddeleniach.

ČADCA. Nemocnica v Čadci sa rozhodla pre náročnú rekonštrukciu sociálnych zariadení na oddeleniach.

„V súčasnosti sme v štádiu, keď sme vysúťažili projektanta, ktorý už pracuje na zadaní, v rámci ktorého požadujeme hĺbkovú rekonštrukciu,“ informuje riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld.

Podľa jeho slov vymenia potrubia, elektroinštaláciu, budú riešiť nové odvetranie priestorov, rozšíria aj počet sociálnych zariadení. Na každom oddelení postupne vybudujú aj nové pre imobilných pacientov, pribudnú bezbariérové kúpeľne.

„Chceme ísť do moderných technológií, ktoré sa budú ľahko udržiavať. Prvá etapa projektovej dokumentácie sa dokončí v priebehu tohto mesiaca. Následne vyhlásime výberové konanie na realizátora týchto prác,“ hovorí.

Na margo rekonštrukcie vraví, že sa pre ňu rozhodli aj po tom, ako v dotazníkoch vyjadrili pacienti vo viacerých prípadoch nespokojnosť so stavom súčasných sociálnych zariadení. „Rozhodli sme sa dať týmto prácam prioritu a pokúsiť sa nežiaduci stav zmeniť,“ vysvetľuje.

Dodáva, že našli pochopenie u zriaďovateľa - ŽSK, ktorý sa s ich návrhom stotožnil a pomohol finančnou čiastkou vo výške 485-tisíc eur.

IVETA HAŽÍKOVÁ