novorodenci 2016 mV novom kalendárnom roku sa ako prvé narodili len deväť minút po sebe dve deti. ČADCA. Kým niektorí si užívali bujarého Silvestra a oslavovali príchod nového roka 2016, v Kysuckej nemocnici v Čadci mali lekári a sestričky nadránom plné ruky práce.

Krátko po tretej hodine sa hlásili na svet hneď dvaja Kysučania - Lukáš Sakson z Turzovky z Predmiera a Charlotte Jakubcová z Čadce - Podzávozu.

"Na 19.00 hod. sme boli s priateľmi dohodnutí spoločne osláviť Silvestra, ale krátko po pol siedmej mi odtiekla plodová voda a hneď som vedela, že ma čaká iný program," hovorí Lukáškova mama Monika. Lukáško Sakson sa narodil o 03.20 hod, váži 2,200 kg a meria 43 centimetrov.

"Máme s priateľom Viktorom prvé dieťa, takže bol pôrod pre mňa novou skúsenosťou, boli to hrozné bolesti, ale na všetko som zabudla, keď som ho zbadala," dodáva.Chlapček sa na svet poponáhľal, dvadsaťtriročná mama mala termín pôrodu až o mesiac.

Krátko po narodení Lukáška sa nemocnicou rozľahol ďalší detský plač malej Charlotte Jakubcovej. Charlotka je už druhým dieťatkom v rodine Veroniky a Michala Jakubcových. Narodila sa o 3.29 hod. ráno, váži 3,450 kg a meria 52 centimetrov.

Meno sme vybrali spoločne, s manželom sme uvažovali medzi Miškou a Charlotte, no nakoniec rozhodla naša trojročná dcérka Samantha, ktorá povedala, že to bude Charlotte," hovorí šťastná mama Veronika. "Pôrod sa mi zdal ťažší, aj keď rýchlejší, ale manžel bol veľkou psychickou oporou pri pôrode," dodáva. Charlotte si s narodením dávala na čas, jej mama mala termín už na 28. decembra.